"Milyen lehet egy könyv, amely a bevezető előtti lapon egy Carl Sagan-bölcsességet az Erik, a viking című film egyik idézetével csap le? A neves csillagász a természettudományokra adott sajátos definíciója („természeti összefüggéseket keresünk, kapcsolatokat látszólag összefüggéstelen adatok közt”) és a Monty Pythonból ismert Terry Jones filmbeli szavai („Ne hallgassatok a rémhírterjesztőkre! Minden a legnagyobb rendben”) között talán nem egyértelmű a kapocs, pedig jól kifejezik a szerző, Kovács Róbert szándékát.
A most megjelent könyv ugyanis nem árul zsákbamacskát. A címe szerénytelenül csak annyi, hogy Klímaváltozás, de az alcím már árulkodó: Pánik és tagadás között. Az éghajlatkutatást tanult, majd a klímaváltozásról a hazai sajtóban (Magyar Hírlap, Magyar Narancs) az elsők között beszámoló Kovács arra vállalkozott, hogy az Éghajlat-változási Kormányközi Testület (IPCC) 2014-es jelentésének 1550 oldalas tudományos összefoglalójának tényeit tárja az olvasók elé, valamivel kevesebb mint 200 oldalban, a politikai beszédekben és a médiában gyakran sarkosan kiemelt szenzációk mellőzésével, tényszerűen."
Szenzációhajhászat helyett végre itt egy korrekt könyv a klímaváltozásról ((Bodnár Zsolt, qubit.hu,, 2019.10.30.)
És a Facebook-on: "„Pánikkeltés és tagadás helyett a tényekre koncentrál Kovács Róbert most megjelent munkája, a nagy magyar klímakönyv.” (Qubit facebook-bejegyzésének szövege.
Köszönjük a méltatást:)